חזור

פתח ווצאפ
המסע של אברהם: מהמזרח הרחוק למזרח התיכון

הקופון מומש!

המחיר המוצג הינו המחיר לאחר ההנחה

חזור לרשימת הפעילויות

הזמנתך התקבלה בהצלחה!

להלן הפרטים:

שם הפעילות:
דגדג
תאריך הפעילות:
שדגגש
שעת הפעילות:
שדגדשג
מספר כרטיסים:
שדגדשג
שולם סכום של:
שדגדשג
שם מלא:
שדגגד
טלפון:
שדג
אימייל:
שדגדש

ברגעים אלה ממש נשלח אליך מייל עם פרטי הרכישה, קוד השובר ופרטים ליצירת קשר עם ההוא מהמוזיאון על מנת לתאם את מועד הפעילות.
במידה והמייל לא מגיע, יש לבדוק בתיקיית הספאם.

ברגעים אלה ממש נשלח אליך מייל עם פרטי הרכישה.
חשוב לבדוק שהמייל הגיע כי יש בו פרטים חשובים נוספים!
במידה והמייל לא מגיע, יש לבדוק בתיקיית הספאם.

רכישת כרטיסים ושוברים:

2 כרטיסים
אחרונים
מחיר למבוגר: 75
מחיר לילד: 50
100
פתח ווצאפ

תהליך הרכישה יתאפס בעוד: 10:00

* ניתן לבטל עד 48 שע' מיום הפעילות ולקבל החזר כספי מלא * מינימום 6 משתתפים לפעילות. במידה ולא תהיינה הרשמה מספרת, ניצור אתכם קשר לפני שמבטלים, וכספכם המלא יוחזר במידה ונבטל * מוזיאון ישראל מחייב תו ירוק עדכני ובתוקף או תוצאות בדיקת קורונה שליליות * מחר הכניסה למוזיאון ישראל נרכש בנפרד ע״י הלקוח * הכניסה לילדים בחינם בימי שלישי בכל מקרה של ביטול ע"י הלקוח, יוחזר התשלום בניכוי 5% או 100 ₪ , הנמוך מביניהם דמי טיפול.

פעילות פרטית? הזמנה לקבוצה גדולה?
לחצו כאן לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית
ממליצים באהבה
"היה סיור מרתק, מהנה! שעתיים וחצי בעצם, המון ידע, ומומלץ בחום ואנחנו נשמח להמשיך ולסייר איתך במקומות אחרים, במוזיאונים אחרים העשרת אותנו מאוד ותודה רבה לך! היה מקסים"
- פורית אביגדורי, 28.7.21 -
"ההדרכה של נחליאל מרתקת! טיול מסביב לעולם בשעה אחת! ראינו מוצגים מדהימים במוזיאון באירופה, חפירות ארכיאולוגיות במדינות מוסלמיות, וטיול על מפת ארץ ישראל. לכל מי שרוצים לתת למשתתפים ידע מקצועי ומסקרן באופן חוויתי. תודה רבה!!"
- הילה גלילי, ביה״ס פארק המדע נס ציונה -
"אני הגעתי מחיפה לסיור שלך מקורס מורה דרך. אני הקשבתי לך בשקיקה במשך שעתיים וחצי. אתה מרתק, מלא בידע, מלא כרימון - סיור מצויין. אני ממליצה בחום על הסיור במוזיאון, כי רואים המון ומבינים המון בזמן קצר. תודה רבה! "
- טל קייזמן, 28.7.21 -

מתאים לגילאים: 15 ומעלה

איפה נפגשים? מוזיאון ישראל, ירושלים. לובי הכניסה

המסע של אברהם: סיור מהמזרח הרחוק למזרח התיכון

על מה הסיור?

מי היה היהודי הראשון? האם אברהם היה יהודי?

או מי יידע אם אברהם לא היה שחור? (ע״פ עבודה שחורה של אהוד בנאי).

למה זה בכלל חשוב איפה אברהם נולד, או לאן הוא הלך?

ואיך כל זה קשור אלינו, פה ב-2021 במדינת ישראל? איך זה קשור לחיים שלנו?

 

הצטרפו אליי למסע מרתק במוזיאון ישראל, סיור המקשר בין העבר וההווה עם מגמה לעתיד.

מתחילים בהסכמי אברהם, הבנויים על המכנה המשותף בין היהדות לאיסלאם – אברהם. יצחק וישמעאל, שני בניו של אברהם, הם אבות עם ישראל וישמעאל, היהדות ? והאיסלאם ?. ניגע ביחס שבין מסורות היהדות והאיסלאם, הדומה והשונה. בין ״שמע ישראל״ ל״שהאדה״, ועוד.

הקשר בין שתי הדתות האלה עיצב את המזרח התיכון, ונעוץ בסיפורי האבות, לכן כל כך חשוב להבין את ״היהודי הנודד״ הראשון.

ממשיכים במיצגים של המזרח הקדום, מארץ מולדתו של אברהם בסהר הפורה בתקופת הברונזה, ונמשיך אל התקופה הפרה-היסטורית בה נולדו השורשים של פולחן וטכסים שעם השנים הפכו למיתולוגיות ואמונות. כך נוכל לחשוב על החשיבות של אברהם כ״נותץ פסלים״ ביהדות, ועל ה״ג׳הילייה״ של האיסלאם.

נמשיך משם לארכיאולוגיה של ארץ כנען, והתרבויות אותן פגש אברהם בהמשך מסעותיו – עד מצריים, ונבין למה חשוב להכיר את התרבויות האלה, עם המחשות הסיפורים המוכרים לנו, או פחות מוכרים, על ידי הארכיאולוגיה.

נסיים בתקופה הביזנטית והמוסלמית הקדומה, עם הפתעה מהגלריות שלאמנות ישראלית עכשווית, ואמנות אירופאית של המאות ה-15-17.

מה אתם מקבלים?

סיור בן כשעתיים שעושה סדר בין הגלריות המגוונות של המוזיאון. תגירו דברים שלא הכרתם ותראו דברים באור אחר. ניגע באמנות וארכיאולוגיה, היסטוריה ופילוסופיה, במיטב המיצגים של מוזיאון ישראל בירושלים.

נחליאל שה-לבן ״ההוא מהמוזיאון״ (37), במקור מהעיר העתיקה בירושלים.

הוא חזר ארצה בתחילת הקורונה, לאחר כשבע שנות הוראה בארצות הברית. שם פיתח שיטה ייחודית ומרתקת ללמד תנ״ך והיסטוריה באמצעות סיורים במוזיאון, אמנות וארכיאולוגיה.

את התואר הראשון ותעודת ההוראה קיבל ממכללת ליפשיץ, עם התמחות בתנ"ך ותקשורת. במסגרת הלימודים, אירח נחליאל תוכנית רדיו שבועית ברדיו 101.6 FM.

נחליאל העסיק ולימד אלפי סטודנטים במסגרות פורמליות ובלתי-פורמליות (כולל קפוארה – אומנות לחימה ברזילאית), וכן ארגן וניהל אירועים בהיקף ארצי, תכניות חינוכיות והופעות כולל משלחות לברזיל, ספרד ופורטוגל.

את התואר השני בחינוך יהודי השלים במסגרת תכנית מלטון באוניברסיטה העברית. כיום הוא ממשיך בלימודי תואר שני נוסף בהיסטוריה יהודית בישיבה אוניברסיטה, בר-אילן ואונ׳ שונות בארץ. בהמשך הוא מעוניין ללמוד קורס מורה דרך, ולהמשיך לתואר שלישי.

באופן פורמלי, נחליאל לימד תנ״ך, היסטוריה, יהדות ותקשורת בבי״ס דוגמא עוזיאל, מל״ד ואהבת ישראל בנים ״רפפורט״ בין השנים 2009-2013. משנת 2013-2020 נחליאל לימד  בבי״ס יסודי ברקאי ותיכון מגן דוד בניו-יורק, וכן בישיבת נתיבות מונטיסורי בניו ג׳רסי. בקיץ 2015 שימש כרכז חינוכי במחנה קיץ.

משנת 2015 נחליאל מדריך סיורי מוזיאון בארה״ב, באירופה ובארץ. הוא הנחה סיורים, תכניות והרצאות לקהילות ברחבי ארה״ב, עבור בתי ספר, עמותות ואירועים, כולל הארגון הציוני העולמי, חידון התנ״ך לנוער בארה״ב, הסוכנות היהודית, ועוד.

הוא יוצר תכנים חינוכיים דיגיטליים כולל פודקסטים וסדרות יוטיוב שונות על נושאי תנ״ך, ארכיאולוגיה והיסטוריה. בתקופת הקורונה, הסיורים הווירטואליים והתכנים המקוונים קיבלו תאוצה, והם כוללים כיום סדרות שבועיות של סרטוני יוטיוב על נושאי תנ״ך עבור Parasha Study Plus, בשם Archaeology Snapshot, וכן פודקסט בשם Artifact Podcast.  

מאז פתיחת מוזיאון ישראל למבקרים, נחליאל חזר למזדרונות המוזיאון ומשוטט שם הרבה. הסיורים שלו הינם עונתיים ומתחלפים.

בקיץ השיק סיור שנקרא ״מה האמוג׳י האהוב על הרצל?״, והוא זמין כמו שאר הסיורים הקיימים בהדרכה פרטית בהזמנה. הסיור הנוכחי נקרא ״המסע של אברהם: מהמזרח הקדום למזרח התיכון״. נחליאל מפרסם תכנים באופן קבוע בפייסבוק, אינסטגרם ועוד, ומעביר סיורים וירטואליים באנגלית ועברית מידיי פעם. תעקבו אחרי ״ההוא מהמוזיאון״ שם הוא מעלה תכנים מעניינים כל הזמן.

הזמן עכשיו